Objektide otsing

Kõik LAAM Kinnisvara aktiivsed kinnisvaraobjektid.

Objektide otsing

-
-
-
-

Harju maakond, Lääne-Harju vald, Pae küla, Kandimaa

165 000 €
 • Tehingu tüüp: Müüa
 • Objekti nimetus: Maja
 • Objekti üldpind: 134.8 m2
 • Krundi suurus: 113000 m2
 • Katastri tunnus: 56201:003:0430
 • Tubade arv: 7
 • Korruseid kokku: 2
 • Maja materjal: COM_PROPERTY_BLOCKED
 • Ehituse aasta: 1992
 • Energiamärgis: none
ASUKOHT
Kandimaa talu asub vaikses Pae külas Lääne-Harju vallas metsade ja aasade keskel. Talumaade üldpindalaks on 11.3ha, mille hulgas on nii metsa kui looduslikku rohumaad, aga ka ca. 5000m2 talusüda. Talu asub sügaval metsas ilma ühegi otsese naabrita, lähim naaber jääb igas suunas linnulennult vähemalt kilomeetri kaugusele. Lähima maanteeni kulgeb 2,4km metsatee, mis on sõiduautoga läbitav.

TALUSÜDA
Vana talukoht on tänapäeval kasutusel suvituskohana. Vana amortiseerunud taluhoone sai 1990. aastate algul lammutatud ja selle asukohale ehitati praegune suvila. Hetkel paikneb kinnistul 134.8m2 suvila, 60m2 saun, 100m2 kuur, 20m2 vana saun, suitsuahju kaetud terrass ning kasvuhoone.

SUVILA
Kahekorruselises suvilas on suletud netopinda 134.8m2, millest 94.1m2 on esimesel korrusel ning 40.7m2 on teisel korrusel. Esimesel korrusel on 19.9m2 elutuba koos kaminaga, 13.3m2 köök koos sahvri ning nii puu- kui ka elektripliidiga, suur 20.5m2 veranda, kaks 10m2 magamistuba, 0.7m2 tualett ja lõpetamata vannituba dušiga. Teisel korrusel on 3 magamistuba suurustega 11.1-12.6m2. Samuti mitmed kasutamata katusealused.

Suvila on peaaegu täielikult soojustamata ning seetõttu kasutatav vaid suvisel ajal. Katusealuse ja veranda täiendava soojustamisega oleks võimalik pikendada kasutatavat aega 2-3 kuu võrra. Esimese korruse seinad on 200mm väikeplokist, teise korruse katuslagi on 50x150 prussist puitkarkass. Aknad on kahekihilised puitaknad, katusekatteks on profiilplekk. Söögitoa rolli kandev veranda on 100mm puitkarkassil, ühekordsete puitakende ja plastprofiilist katusega.

SAUN
Majast eraldiseisev 33.4m2 saun on rajatud majaga samal ajal. Saunal on suur 13.8m2 kaminaga eesruum, läbi seina köetav keris ning 3.6m2 pesuruum ja 3.6m2 leiliruum. Sauna ees on 12.4m2 putukavõrgu ja plastprofiilist katusega 90mm puitkarkassil terrass. Sauna konstruktsioon on sarnane majaga. Alumise korruse seinad on 200mm plokist ja katuse karkass 50x150mm puidust.

KUUR
Kuur on suuresti algupärane palkhoone, mille ehitamise aeg on teadmata. Kuuril on kõvakstambitud muldpõrand ning kõrge lakaalune. Kuuril on kokku 4 eraldilukustatavat ruumi kogupinnaga 62.7m2. Peamine hoone on 46.1m2, millele lisandub vahekorrus. Sellele lisaks on abiruum suurusega 4.8m2 ning vana saunaosa, mis on praegu samuti abiruumidena kasutusel, pakkudes 11.8m2 lisapinda. Suurt kuuri on muretult võimalik kasutada nii töömasinate kui ka autode hoidmiseks, vahekorrus lisab veel täiendavad ca 35m2 kasutatavat ruumi.

MUUD
Lisaks eelpool toodule paikneb kinnistul veel: kuivkäimla, suitsuahju kaetud terrass ca 15m2, väike maakelder ja kasvuhoone ca 20m2. Kuivkäimla on kasutusel ja väga viisakas. Suitsuahju ümbrus ja terrassialune on viimastel aastatel pigem kasutamata ja metsistumas. Maakelder ei ole kasutusel, kuid on kasutatav. Kasvuhoone on samuti viimastel aastatel vähem sihtotstarbelist kasutust leidnud, kuid endiselt kasutuskõlblik ja võimalik kohe kasutama hakata.

KOMMUNIKATSIOONID
Talukoha veevarustus on lahendatud kahe salvkaevu baasil, ühest tarbevesi ning teisest joogivesi. Kinnistul on elektriliitumine 3x25A, tööstusvool 400V ja kõikides hoonetes on elekter sees. Maja kanalisatsioon on lahendatud septiku baasil, kuivkäimlal on samuti lampkast. Turvalisuse eest hoolitsevad valvekaamerad, mis jälgivad nii väravat kui ka hoovi.

TALUMAAD
Kandimaa talu kinnistu on enam-vähem põhja-lõuna asetusega, kinnistust umbes 60% on looduslikud rohumaad ja 40% on metsatukkade all. Talusüda jääb maatüki metsasemasse põhjapoolsesse osasse. Maatüki lõunapoolne osa on valdavalt kaetud loodusliku rohumaaga, mille hulka jääb ka väga ilus hektari suurune lagendik kinnistu kaguosas umbes 250m kaugusel talusüdamest.

Ainus kinnistut läbiv liiklus on jahimehed ja vahel harva ka matkajad. Kinnistuni viiva tee algust kasutavad ligipääsuna veel kaks talu ning vahel ka metsamasinad. Metsas elutsevad peamiselt metssead, kitsed ja põdrad, samuti väiksemad loomad. Hunte ja karusid pole viimastel aastatel näha ega kuulda olnud. Metsast leiab ka seeni ja marju.

ÜMBRUSKOND
Kandimaa talu jääb Lääne-Harju valda Pae küla piiridesse. Pae külakeskus koos lähima kauplusega jäävad Kandimaast 4.6km kaugusele, Harju-Risti küla 5.4km, Padise küla teise lähima kauplusega 10km, Rummu 12km ja Vasalemma 16km. Paldiski jääb 24km kaugusele. Haaberstist taluni on ca. 44km, mis on läbitav keskmiselt 45 minuti kuni tunniga sõltuvalt liiklusest ja marsruudist (kas läbi Keila linna ning mööda Haapsalu maanteed või mööda Paldiski maanteed, läbi Madise ja Padise külade).

Ümberkaudsed maanteed on kõik vähese liiklusega kohalikud teed, sealhulgas ka Haapsalu maantee, kus suvisel ajal jalgratturite ja autode osakaal ligikaudu võrdne, mis on seetõttu suurepäraseks kohaks tervisespordi jaoks või ka näiteks selleks, et naaberkülla auto asemel jalgrattaga sõita. Kohalike külade ümbrusesse on rajatud ka kergliiklusteed. Lisaks on võimalik kasutada lugematuid kilomeetreid erineva pinnase ja raskusastmega metsaradu, alates kruusateedest kuni metsateede, metsatehnika radade ja väiksemate jalgradadeni välja. Nii on lumevabal ajal väga mugav liikuda jalgrattaga ning lumisel ajal suuskadega.

Kui paistab, et just sinule võiks sobida suvila metsa sees, siis võta ühendust ja lähme vaatama!
Mihkel Vasar
Kliendihaldur
Kutsetunnistus: KKM 144315 
 • 5340 1746
 • See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • Profiil