Jüri alevik asub Rae vallas Tallinna kesklinnast 12km ja on üks kiiremini kasvavaid asulaid Tallinna lähedal. Aleviku elanike arvu kasvu taga on toimiv taristu, valla edusammud täisväärtusliku elukeskkonna tagamisel ning pidevas vabaaja veetmise ja tervisespordi harrastusvõimaluste täiendamine. Jüri alevikus elab üle 3500 inimese ning rahvaloenduse andmetel on elanike keskmine vanus 32,3 aastat, mis annab tunnistust noorte perede rohkusest vallas. Siinne rahvas naudib linnalähedast asukohta ning nooruslikku ja lastesõbralikku keskkonda.

Võimalusterohke lapsepõlv

Tänu noorele elanikkonnale leiavad lapsed Jüris endale palju sõpru – ühiselt saab nii õues mängida  kui sporti teha. Lähedal asuvad kool, lasteaed, huviring, raamatukogu ning kultuuri- ja spordikeskus toetavad kõik omavahelist suhtlemist ja pikaaegse sõpruskonna tekkimist.

Rulluisutajatele on Jüri alevikus juba praeguseks üle 10 kilomeetri kergliiklusteid. Talvisel ajal on mugav panna alla suusad vaid 5-minutilise jalutuskäigu järel ning anda hoogu valgustatud suusarajal. Rattasõpradele on kümneid kilomeetreid olematu liiklusega asfalt- ja kruusateid, mis pakuvad maalilisi vaateid kohalikule loodusele.

Linnalähedane kodu Jüris

Jüri aleviku elamupiirkond on vaikne ja roheline. Kõik vajalik jääb lühikese jalutuskäigu kaugusele. Siin on rohkelt mängumuru väiksematele lastele, suuremad aga pääsevad ligi kõigile olulistele teenustele ja elamustele. Mööda kergliiklusteid pääseb Jüri terviserajale, staadioniga spordikeskusesse või Vaskjala veehoidla äärde, kus saab nii ujuda kui kala püüda. Mugavalt lähedal on ka igapäevaostudeks vajalikud toidupoed ja vaimu turgutav raamatukogu.

Tallinna kesklinn jääb 10-20 minutilise autosõidu kaugusele ning bussipeatus paikneb maja lähedal. Iga korteri juurde kuulub ka panipaik 0. korrusel, kus saab mugavalt hoida jalgratast, suuski või muid lisaruumi vajavaid asju. Auto saab ilma igasuguse lisakuluta parkida turvaliselt otse kodumaja ette.